Славия изпусна сензационна победа в Разград

Много от основните футболисти на Лудогорец в Шампионската лига получиха почивка срещу Славия Снимка: Sportal.bg

Наставникът на Лудогорец Георги Дерменджиев даде почивка на голяма част от футболистите на шампиона, който направи изненадващо реми 0:0 със Славия в Разград.

Така трикратните поредни първенци на страната вече изостават на 7 точки зад лидера ЦСКА.

Преобразената Славия бе по-добрият отбор и имаше своите шансове да си тръгне с победата, но десетина минути преди края изскочилият сам срещу вратата Фернандо Да Силва стреля право във вратаря Борян.

Георги Дерменджиев изобщо не включи в групата титулярите от мача с Реал Мадрид Владислав Стоянов, Светослав Дяков, Марселиньо, Йордан Минев, Кайсара, Безяк и Александър Александров, което се оказа решаващо за изхода на двубоя.

След мача специалистът заяви, че отборът му не може да продължава да губи лесни точки, ако иска отново да спечели титлата.

Локомотив Пд започна с летящ старт под ръководството на Христо Колев. "Черно-белите" се наложиха с 2:0 над Литекс на "Лаута" и поеха глътка въздух след тежките седмици, които имаха.

Първата половина на редовния сезон е в историята. Сега отборите ще се извъртят още веднъж, преди да стартират плейофите.