Тотнъм със страхотен обрат, Стоук разгроми Вила

Тотнъм се отърси от първоначалния шок и обърна Стоук

Тотнъм си върна петото място във Висшата лига след победа с 3:2 у дома над Саутхемптън.

Победата на "шпорите" бе впечатляваща от гледна точка на това, че губеха с 0:2 преди да е изминал и половин час от първия съдийски сигнал.

Джей Родригес (19') и Адам Лалана (28') дадоха аванс на гостите, но с два гола на Кристиан Ериксен (31' и 46') Тотнъм навакса изоставането си, а Гилфи Сигурдсон донесе победата на лондончани в добавеното време.

Националът Александър Тонев отново не попадна в групата на Астън Вила, който бе разгромен с 1:4 на "Вила парк" от Стоук Сити.

Домакините поведоха с попадение на Кристиан Бентеке в самото начало, но до края на първото полувреме "грънчарите" вкараха три безответни гола чрез Питър Одемвинге (32'), Питър Крауч (26') и Стивън Нзонзи (42') и решиха всичко в своя полза.

В последната минута Джеф Камерън довърши бирмингамци с четвърти гол. Това бе първа победа на Стоук в Премиър лийг като гост от месец август насам.

Стоук и Астън Вила заемат 10-о и 11-о място във временното класиране.