Григор продължава напред в Бостад

Аржентинецът Хуан Монако е най-вероятният следващ съперник на Димитров. Снимка: Getty images
Аржентинецът Хуан Монако е най-вероятният следващ съперник на Димитров.

Най-силният български тенисист Григор Димитров се класира за третия кръг на турнира в Бостад, Швеция след победа с 2:1 сета над италианеца Филипо Воландри.

Подобно на двубоя си от първия кръг срещу 17-годишния представител на домакините Елиас Имер, Димитров допусна загуба в първия сет, но след това се добра до обрат за крайното 2:6, 6:1, 6:4.

Поставеният под №5 в схемата Григор изигра слаб първи сет, но във втория отвя противника си, а в третата част успя да надделее след решаващ пробив в седмия гейм при 3:3.

На 1/4-финалите 22-годишният Димитров ще играе с поставения под номер 3 Хуан Монако (Аржентина) или с швейцарския квалификант Хенри Лааксонен.

С победата си днес Григор си заработи 45 точки за световната ранглиста, а при нова победа ще вземе 90 точки.