Моуриньо: Ще продължим напред | sportcafe.bg

02.10.2013, 09:38 (обновена 02.10.2013, 09:47)
Реал (Мадрид), Осасуна, Жозе Моуриньо

Снимка: © getty images

Моуриньо е уверен, че Челси ще продължи напред в Шампионската лига

Жозе Моуриньо вече е уверен, че неговият Челси ще се измъкне от групите на Шампионската лига, след като снощи лондонският отбор спечели с 4:0 гостуването си на Стяуа в Букурещ.

В 20 минута Рамирес изведе Челси напред, след това Даниел Георгиевски си вкара автогол, 10 минути след началото на втората част Рамирес вкара отново и малко преди края на мача Франк Лампард оформи крайното 4:0.

Тази победа донесе първите точки на Челси в Шампионската лига този сезон, тъй като тимът падна с 1:2 от Базел у дома на старта на турнира.

„Смятам, че ще се класираме напред - заяви след мача Моуриньо. - Резултатът в мача срещу Стяуа е важен, тъй като трябваше да спечелим тази среща. А резултатът определено е много добър за нас.

„Играхме много добре, контролирахме хода на мача. Челси се показа като силен гост - демонстрира силен футбол, интелигентен и зрял, много съм доволен."

С тази победа Челси се изравни с Базел в групата - двата отбора имат по 3 точки, а лидер е Шалке с 6 от две победи в първите си два мача.

Oще: жозе моуриньо  стяуа  челси  шампионска лига