16.03.2014, 17:54 (обновена 16.03.2014, 18:07)

1 от 4 снимки Назад Напред

ботев - локо пд 2-1 на васил левски 2014

Ботев и Локо преди почивката разочароваха, но след това изригнаха

По-малко от 24 часа, след като софийското дерби ЦСКА - Левски предложи драма, пловдивското между Ботев и Локо, също на националния стадион, бе истински трилър.

След нулево първо полувреме, "смърфовете" поведоха, а "канарите" решиха изхода на сблъсъка с две късни попадения в рамките на няколко минути.

"Жълто-черните" вече имат 4 точки преднина пред градския съперник и се утвърдиха на 4-то място.

Ботев имаше по-добрите шансове преди почивката, но гол така и не падна.

В 59-та минута Камбуров пусна прецизен пас към Лазаров, който изпревари вратаря Стаховяк и с удар покрай него се разписа за 0:1.

В 84-та влезлият малко по-рано Александру Куртеан центрира от дясното крило и Хамза с глава разстреля Господинов.

Три минути по-късно отново румънецът изсипа топката от фаул, стражът на "смърфовете" увисна и друга резерва - Цветков, с глава хвърли в екстаз "бултрасите", с което донесе победата.

Oще: а група  ботев пловдив  дерби  локомотив пловдив