Безапелационен Григор Димитров се класира за третия кръг на US Open

Григор изигра перфектен мач срещу израелеца

Григор Димитров се класира за третия кръг на US Open след категорична победа над израелеца Дуди Села в три сета. В отделните части 6:1, 6:2, 6:2. Следващият съперник на Григор ще бъде Давид Гофен, който отстранили Жоао Соуса.

Разликата в класата бе очевидна и това си пролича още от началото на мача, когато Димитров бързо пое инициативата и след двайсетина минути игра вече водеше с 5:0.

Села успя единствено да стигне гейма на честта, а на старта на втория българинът отново спечели подаването на противника си, но веднага след това на практика се самопроби с две двойни грешки, последната от които на брейкбол. Димитров бързо си върна пробива предимство, и то след поредния "хот-шот", предизвикал аплодисментите на публиката. С това бе сложено началото на нов период на тотално превъзходство на Григор, довел до спечелването на пет от следващите шест гейма и приближил го само на сет от крайната победа.

Дуди Села не можеше по никакъв начин да се противопостави на 23-годишния българин и на практика бе надиграван по всеки показател - било то при разиграванията от дъното на корта или в играта на мрежата, а в същото време ретурът и сервисът на Григор работеха на изключително ниво. Ситуацията се запази и в третия сет, където Села успя да се добере до само два гейма и след експресните 89 минути игра българинът записа нова победа на US Open.

По този начин Григор Димитров вече е достигал минимум до трети кръг на всеки един от четирите турнира от Големия Шлем. Що се отнася до най-доброто му постижение, това е полуфиналът на Уимбълдън, постигнат преди два месеца, а в началото на годината игра и четвъртфинал на US Open. Днешната победа бе  №19 на турнири от шлема, а срещу Гофен ще преследва не само място на осминафиналите, ами и своеобразен юбилей по отношение на брой победи на състезания от тази престижна категория.