Шарапова пречупи контузената Пиронкова

Цвети игра много силно в първия сет, но не успя да поднесе изненада

Цветана Пиронкова изигра много силен първи сет, но не успя да поднесе изненада във втория кръг на "Ролан Гарос" и да отстрани Мария Шарапова - 5:7, 2:6.

Първата ракета на България изпитваше и болки в бедрото, което наложи намесата на физиотерапевт след първата част.

Мачът започна отлично за Цвети, която поведе с ранен пробив още в първия гейм, а впоследствие резултатът стана 4:2 за нея.

Шарапова обаче се мобилизира, върна пробива и при 4:5 и сервис на Цветана дори се стигна до сетбол, но три поредни непредизвикани грешки на бившата шампионка в Париж доведоха до 5:5.

В следващия сервис гейм на българката историята се повтори, като този път Мария имаше два поредни сетбола, първият от които пропуснат след нова грешка, а при втория съдията на линията обяви, че форхенд на Пиронкова е в аут.

Проверка от страна на съдията на стола покача, че ударът е добър, но в последвалото разиграване Цвети имаше страхотен малшанс, след като топката се спря в мрежата и тупна неспасяемо в нейното поле, слагайки край на битката в този оспорван първи сет.

На последвалата почивка Пиронкова поиска лекарска намеса, след което мачът продължи.

Резултатът се движеше гейм за гейм до 3:2 за Шарапова, когато рускинята се развихри и повече не даде гейм на българката.

Мачът бе пети между двете съпернички, рускинята записа пета победа. Досега Пиронкова е успяла да спечели само един сет срещу нея - на "Уимбълдън" 2012.