Астън Вила заложи на Тонев и победи

Александър Тонев започва да си стъпва на краката в Астън Вила и записа първи мач като титуляр за тима от Висшата лига. Снимка: Getty Images

Александър Тонев записа исторически за него дебют във Висшата лига като титуляр.

Българският халф излезе в стартовия състав на Астън Вила при победното 1:0 като гост на Норич в мач от петия кръг.

Успехът е втори за Вила и с него тимът вече има 6 точки (2 победи и 3 загуби). Лошата новина може да дойде в следващите дни от изследванията на Кристиан Бентеке, който напусна контузен още в 27-ата минута.

Нападателят е главното голово оръжие на Вила.

Но в събота в герой с победен гол се превърна Либор Кожак, който замени белгиеца. Другата голяма фигура за Вила бе вратарят Брад Гузан, спасил дузпа още в 8-ата минута и куп страхотни положения пред вратата си.

Тонев направи силно първо полувреме на десния фланг на полузащитата, опита и няколко силни удара. Бе заменен в края, защото видимо се умори.