Левски успя - 2:0 като гост на Пирин ГД

Гари Родригес се разписа от дузпа.

Левски записа първа победа от началото на първенството след 2:0 като гост на Пирин Гоце Делчев. Успехът бе и първи на сметката на четирите столични тима (Левски, ЦСКА, Локомотив, Славия), които до този момент имаха 5 равенства и 6 поражения.

Цветан Генков и Гари Родригес, които попаднаха в новинарските емисии със скандала на вчерашната тренировка, бяха вдъхновителите на "синята" победа.

Двамата бяха най-опасните футболисти на Левски и увенчаха добрата си игра с голове. По нищо не личеше те да имат конфликт - взаимодействаха и се търсеха на терена с пасове. Генков на няколко пъти изведе холандеца на добри позиции, но завършващият му удар не успяваше.

В 36-та минута Родригес върна жеста.

Тъмнокожата звезда буквално качи топката на главата на Генков и след хубав отскок таранът я прати в мрежата на домакините. Десетина минути след началото на второто полувреме Родригес бе изведен зад гърба на отбраната на неврокопчани, а излезлият вратар Абди Абдиков го повали, след което последва дузпа.

Гари моментално взе топката и се подготви да изпълни наказателния удар.

Абдиков уцели ъгъла, но ударът на футболиста на Левски бе много прецизен.

При два гола пасив Пирин нямаше какво да губи и изнесе играта в предни позиции. Близнаков, Хазуров и влезлият като резерва Алба на няколко пъти застрашиха вратата на "сините", но или Пламен Илиев бе на мястото си, или изстрелите им бяха неточни.

На официалната трибуна места бяха заели двамата силни на "Герена" - Наско Сираков и Иво Тонев, които не показаха емоции при попаденията на Левски.

Публиката на вицешампионите пък прекрати бойкота си и около 250 привърженици напълниха сектора за гости.

В следващия кръг Левски приема Берое в опит да си върне на заралии за поражението на финала за Купата на България през май в Ловеч.

Пирин от своя страна се свлече на последното място, което преди кръга се заемаше от Левски. Следващата седмица неврокопчани отново са домакини, като техен съперник е Литекс.