Втора загуба от САЩ

Братоев и съотборниците му записаха втора поредна загуба от САЩ във Варна

България записа втора поредна загуба от САЩ в Световната лига - този път с 1:3 (25:19, 22:25, 25:27, 17:25), отново в Двореца на културата и спорта във Варна. В първия си домакински мач България загуби с 2:3 от САЩ, след като изпусна два мачбола.

Българите бяха по-активни в първия гейм и поведоха с 8:6, после стигнаха до 12:9 и 16:13. Веднага след това резултатът стана 20:16 за България и с точна игра националите ни взеха частта с 25:19.

Още във втория гейм обаче момчетата на Джон Спироу поеха инициативата и поведоха на два пъти - с 4:2 и 6:4. След това американците започнаха да увеличават аванса си до 19:14, а след това разликата се запази при 21:16. Българите успяха да стигнат до 20:22, а след това и до 21:22. Финалните точки обаче бяха за гостите 25:22.

След 1:1 в първите два гейма в третата част играта вървеше точка за точка и всеки един от двата тима взимаше малък аванс. След това обаче резултатът стана 23:20 за САЩ, българите се доближиха до 23:24, после изравниха за 24:24, но загубиха частта с 25:27.

В началото на последния гейм американците бързо поведоха с 8:4, което се оказа и най-малката разлика, до която успяха да стигнат българите. След това обаче американците продължиха да налагат темпото на игра и спечелиха с 25:17.