Маестрото и Маша на полуфиналите в Синсинати (обзор)

16.08.2014, 07:51 (обновена 16.08.2014, 09:16)
шарапова в синси 2014

Следващата съперничка на Шарапова е Ана Иванович

Роджър Федерер се класира за полуфиналите на турнира в Синсинати след 6:3, 7:5 над Анди Мъри. Шотландецът не беше губил подаването си досега в турнира, но срещу Федерер трябваше да отразява точки за пробив в четири от петте си сервис гейма в откриващия сет.

Справяше се добре до 2:2, когато Роджър най-после проби крепостта от седмия опит за 3:2 и удари още веднъж, за да затвори сета за 38 минути.

При 1:1 във втория сет няколко грешки на швейцареца отвориха 3 брекпойнта в подаването му. Форхенд в мрежата превърна последната в пробив и съживи каузата на Мъри в дуела.

Нататък обаче, Федерер вече беше изравнил до 4:4, а след това даде само гейм от следващите 4 на Мъри и затвори сета и мача за час и 33 минути.

За швейцареца престои мач с намиращия се в страхотна форма Милош Раонич, с когото е спечелил и петте си двубоя досега. Федерер е вдигнал рекордните 5 трофея в Синсинати и все още е "в график" да добави №6.

Жулиен Бенето достигна до първия си полуфинал на турнири от серията Мастърс след страхотен обрат и победа с 1:6 6:1, 6:2 над Стан Вавринка.

Негов съперник в спор за място за финала ще бъде Давид Ферер, който сложи край на великолепното представяне на сънародника си и добър приятел Томи Робредо, надигравайки го в здрава трисетова битка, завършила 6:4, 3:6, 6:3.

При жените Мария Шарапова се наложи над Симона Халеп в най-оспорвания четвъртфинал. Мачът между двете бе единственият, който се реши в три сета (3:6, 6:4, 6:4) и продължи малко над 2 часа и половина.

Както и на епичния финал на Ролан Гарос по-рано през годината, Шарапова трябваше да извади целия си арсенал, за да победи румънката, която взе първия сет. Така се запази традицията рускинята да не губи от тази съперничка и балансът между двете вече е 5:0 в полза на приятелката на Григор Димитров.

В спор за място на финала тя ще срещне Ана Иванович, която се оказа твърде силна за Елина Свитолина, надигравайки я с 6:2, 6:3. Шарапова има с какво да се похвали що се касае и до статистиката ѝ със сръбкинята, след като е спечелил 8 от общо 11 двубоя между двете. Маша обаче загуби последния мач от Иванович, когато те се срещнаха на клея в Рим преди няколко месеца.

Каролине Возняцки се справи със съпротивата на Агнешка Радванска в друг мач, очакван с голям интерес. Датчанката отново демонстрира силната си форма и спечели в два сета след 6:4, 7:6(5). Возняцки записа първа победа над Радванска от четири мача и поведе с 5:4 в общия баланс.

Полякинята направи 31 непредизвикани грешки срещу 19 на бившата №1 в света, което до голяма степен предреши изхода на мача.

На полуфиналите я очаква нов сблъсък със световната лидерка Серина Уилямс, която я отстрани на четвъртфиналите в Монреал миналата седмица.

Oще: мария шарапова  роджър федерер  синсинати  тенис