Ювентус и Рома с нови издънки

"Атомната мравка" Себастиан Джовинко във втори пореден мач наказа Ювентус за това, че го преотстъпи на Парма Снимка: Getty Images

Отборите на Ювентус и Рома допуснаха загуби в предпоследния кръг от Серия "А".

По този начин двата тима загубиха окончателно шансове за място в Шампионската лига през следващия сезон, а един от тях въобще няма да участва и в Лига Европа.

С минимални шансове за това последно свободно място са "бианконерите", които паднаха с 0:1 като гости на Парма. Победния гол отбеляза крилото Себастиан Джовинко, който е тяхна собственост и играе като преотстъпен при "дуковете". Нещо повече, при победата на Парма с 4:1 в първия мач през декември, "Атомната мравка", както е известен младият футболист, също се разписа, и то на два пъти.

Като титуляр за Парма започна българинът Валери Божинов, но бе заменен в 68-ата минута от Алберто Кандрева.

След днешния мач "дуковете" нямат загуба вече пет срещи, като в четири от тях са постигали победи.

Друг отбор от долната половина на таблицата - Катания, пък се оказа черната котка за римските "вълци", след като ги победи с 2:1 с гол на аржентинеца Алехандро Гомес в 4-ата минута на добавеното време.

Въпреки неуспеха Рома продължава да има преднина от три точки пред "Старата госпожа" мач преди края.

Освен за Юве и Рома, кръгът донесе още повече мъка за отбора на Сампдория, който стана третият отбор, разделящ се от следващия сезон със Серия "А", след като загуби у дома от Палермо с 1:2, а конкурентът за спасение Лече победи вече отпадналия Бари с 2:0 като гост.

Съставът на Удинезе пък би със същия резултат Киево и се върна на "златното" четвърто място, даващо право на участие в Шампионската лига, след като вчера Лацио го бе изпреварил по точки след победата си над Дженоа с 4:2 в изтеглен мач.

Довечера е дербито на кръга, в което третият в класирането Наполи приема втория Интер.