Шампион! Багата с четвърта поредна защита на титлата (видео) | sportcafe.bg

Шампион! Багата с четвърта поредна защита на титлата (видео)

03.11.2017, 08:54 (обновена 03.11.2017, 18:28)

1 от 4 снимки Назад Напред

Багата

Багата защити титлата си в PFL за четвърти пореден път

Благой Иванов (16-1) направи четвърта поредна защита на титлата си в тежка категория на Professional Fighters League (PFL), побеждавайки Кайо Аленкар (11-2) след единодушно съдийско решение (29-28, 29-28, 29-27).

Събитието се състоя във Вашингтон и стана известно като „Битката за децата”, тъй като за първи път в историята на големите гала вечери в свободните боеве приходите ще бъдат дарени за благотворителност.

Първоначално Иванов трябваше да защитава титлата си срещу американеца Джаред Рошолт, но в началото на септември от PFL смениха съперника му.

38-годишният Аленкар даде сериозен отбор на Багата. Бразилецът се държа добре в първия рунд, но във втория нашият за малко не го довърши след порой от тежки удари, а Аленкар бе спасен от гонга.

Направи впечатление, че южноамериканецът е доста мръсен боец. Реферът Марио Ямасаки на два пъти трябваше да спира мача, след като в първия рунд Аленкар удари Багата в слабините, а във втория бръкна в окото му в опит да избяга от поредната мощна серия на българина.

В третия рунд бразилецът се възползва от по-високия си ръст, държеше Благой на дистанция, използваше доста кикове, но тази тактика не му донесе точки и победата справедливо отиде на сметката на Багата.

Това бе 16-а победа (6 с КО/ТКО) за 31-годишния Благой Иванов в ММА кариерата му. Българинът остава с една-единствена загуба – от Александър Волков през 2014-а, а в момента се намира в серия от пет поредни победи в клетката.

Oще: 16 победи  pfl  professional fighters league  багата  битка за титлата  битката за децата  благой иванов  благотворителност  вашингтон  видео  защита на титлата  кайо аленкар  мма  съдийско решение  тежка категория  титла  четвърта поредна защита на титлата