Ивет стана балканска шампионка в спринта на 100 м.

Българката Ивет Лалова спечели титлата в спринта на 100 метра на Балканското първенство по лека атлетика в румънския град Питещ.

Лалова беше най-бърза в първата серия с 11.58 секунди, като времето й не беше подобрено от състезателките в другите две серии.

В същата дисциплина при мъжете Денис Димитров се нареди трети в най-бързата първа серия, след като финишира за 10.47 сек.

Възпитаникът на Валя Демирева беше изпреварен от азербайджанеца с турски паспорт Рамил Гулиев, който спечели бягането с 10.30 сек, както и от Емре Барнес (Турция) - 10.32 сек.

Другият български представител на 100 м - Силян Георгиев, завърши трети във втората серия с 10.77 сек.

Красимир Брайков пък завърши на последното шесто място в първата серия в бягането на 400 метра с 48.08 секунди.