Славия спря ЦСКА с 2:2

Бившият играч на ЦСКА Мишел Платини донесе точката на Славия срещу "червените" Снимка: Sportal.bg
Бившият играч на ЦСКА Мишел Платини донесе точката на Славия срещу "червените"

Славия спря серията от две поредни победи на ЦСКА в началото на новия сезон в А група, след като стигна до 2:2 срещу „червените" в 127-ото издание на столичното дерби.

ЦСКА на два пъти излиза напред в резултата, но славистите и двата пъти успяваха да върнат попадението, а точката донесе Мишел Платини, който вкара гол с пета с изящно изпълнение.

След това равенство ЦСКА запазва първото място с 7 точки, толкова, колкото има и Ботев, като пловдивският тим победи с 2:1 Черно море.

Точката изведе Славия на трето място с 5 точки и по-добра голова разлика от Локомотив (Пд), който също е с 5 точки.

ЦСКА поведе с 1:0 с гол на Серджиу Буш, който още в деветата минута откри от много малък ъгъл, след пас на Карачанаков в наказателното поле.

Славия изравни в 42 минута като преди това „белите" демонстрираха много добра игра и записаха няколко пропуска. Португалецът Фонсека проби отдясно, след това върна топката назад, където около точката за дузпата намери Мичел Бургзорг, който отбеляза.

Десет минути след почивката ЦСКА поведе с 2:1 чрез Александър Тунчев, който вкара с глава след ъглов удар.

И накрая падна голът на Платини в 62 минута, който получи пас в наказателното поле и го отигра с пета.

Ботев спечели у дома с 2:1 срещу Черно море, като мачът се игра на базата на пловдивчани в Коматево, но пред празни трибуни заради наказание на домакините.

В 18 минути Томаш Иршак изведе Ботев напред, а малко преди почивката Стенио изравни за гостите. Победният гол вкара Юнес Хамза, който беше точен в 84 минути.