ЦСКА удари Литекс при завръщането си на "Армията" и е на финал

ЦСКА пребори Литекс в най-качествения мач през сезона в България Снимка: Sport1.bg
ЦСКА пребори Литекс в най-качествения мач през сезона в България

Вицешампионите от ЦСКА се наложиха с 2:1 над първенеца Литекс в първия полуфинален двубой за Купата на България. Така "армейците" отново ще спорят за трофея за първи път от пет години насам.

Мачът се превърна в най-качествения през целия сезон у нас, след като двата тима създадоха множество чисти голови положения пред двете врати.

Освен това срещата се игра пред повече от 13 000 зрители на стадион "Българска армия" при завръщането на "армейците" в своя дом.

В герой за победителите се превърна Спас Делев, реализирал и двете попадения във вратата на представилия се много добре Виничиус Баривиера.

Бразилският страж спаси своите от разгром през първото полувреме, но бе принуден да капитулира в 28-ата минута.

Тогава Нелсън отдясно центрира към непокрития Делев, който първоначалното не нацели добре топката. Това обаче заблуди Виничиус и крилото от 1-2 метра успя да довкара топката в мрежата.

Коренно различно се представиха ловчанлии след почивката, когато наложиха териториален и игрови превес.

След няколко добри възможности за гол се стигна до 68-ата минута, когато при една центрирана топка Георги Миланов от няколко метра я прати с глава в долния десен ъгъл.

Развръзката на мача дойде малко преди да изтече редовното време. Нелсън копна топката към Маркиньош, който комбинира с Делев. Нападателят отправи изстрел, но след последвал рикошет в тялото на Пламен Николов топката излъга Виничиус и влетя във вратата за крайното 2:1.

В четвъртък от 15:00 часа е вторият полуфинал, който противопоставя Славия на Пирин. Срещата е на стадиона в столичния квартал "Овча купел".

Финалът за Купата на България пък е насрочен за 25 май.