Четвърта загуба за Раул и Шалке в Бундеслигата

Феликс Магат и Шалке 04 не успяха да избегнат четвърта поредна загуба Снимка: getty images
Феликс Магат и Шалке 04 не успяха да избегнат четвърта поредна загуба

Един от фаворитите в Германия - отборът на Шалке 04 допусна четвърта поредна загуба в шампионата. Тази вечер „кралскосините", водени от суперзвездата Раул Бланко, отстъпиха с 1:3 на Борусия (Дортмунд) в дербито на Рурска област.

Младоците на Юрген Клоп изнесоха истинска футболна лекция на звездите от Гелзенкирхен, като ги надиграха категорично през всичките 90 минути и пропуснаха да се поздравят с още по-изразителна победа, след като топката на три пъти срещна гредата.

Пореден страхотен мач за "жълточерните" пък изнесе японският национал Шинжи Кагава, който отбеляза две от попаденията за своите и бе замесен в почти всичко по-интересно пред вратата на Мануел Нойер.

Крайният резултат пък бе оформен в последните минути от Роберт Левандовски и Клаас Ян Хунтелаар, като и за двамата това бяха дебютни голове в Бундеслигата.

Поражението остави Шалке твърдо на последното място в класирането на Бундеслигата.

В другото дерби на този кръг - това на Хамбург между Хамбургер и Санкт Паули победител не бе излъчен и срещата завърши 1:1. Попаденията бяха дело на Фабиан Бол и Младен Петрич.

Нюрнберг пък измъкна точка от Байер (Леверкузен) като мачът приключи и без голове 0:0.