Бушар победи Пиронкова в Дубай

Българката си осигури 13 точки за световната ранглиста и 2835 долара.

Цветана Пиронкова отпадна във втория квалификационен кръг на турнира на твърди кортове в Дубай с награден фонд 2 милиона долара.

Пиронкова загуби от поставената под номер 1 в предварителната схема Южени Бушар (Канада) с 2:6, 4:6 за 73 минути.

Бушар стартира много силно и след само 17 минути поведе с 5:1, което се оказа решаващо за успеха й в първия сет.

Цвети поведе с 2:0, но след серия от четири поредни гейма канадската тийнейджърка обърна до 4:2. Пиронкова успя да изравни за 4:4, но в деветия гейм допусна пети пробив, след което Бушар затвори мача при собственото си подаване.

26-годишната българка допусна втора загуба в два мача от канадската си съперничка, но все пак си осигури 13 точки за световната ранглиста и 2835 долара.