Локомотив (Пд) равен с лидерите след 3:1

Локомотив (Пловдив) стартира много силно сезона с две победи и равен от наглед кошмарна програма.

Локомотив (Пд) победи Берое с 3:1 в много здрав мач от третия кръг на "А" група. Двубоят се игра в страхотна атмосфера пред близо 8000 фенове на стадиона на Локо в парка "Лаута".

Горяха факли, имаше песни, сериозна старозагорска агитка и два тима, които атакуваха и опитаха всичко за успеха.

Той остана за Локо, с което домакините се изравниха по точки с двата лидера в "А" група Ботев и Литекс - по 7.

Головете за победата вкараха Аласан Н'Дайе, Габриел до Кармо и Мартин Камбуров от дузпа. За гостите 1:1 направи Давид Каядо.

Французинът Н'Дайе и Камбуров бяха точни и при 2:1 на "Герена" срещу Левски в миналия кръг. За бразилеца До Кармо голът бе първи с екипа на Локо.

Най-горчив привкус в мача остави отсъдената от съдията Станислав Тодоров дузпа в 87-ата минута. В наглед безобидна ситуация реферът даде наказателен удар за Локо, който по-скоро бе несъществуващ.

И без подаръка от Тодоров обаче, домакините бяха по-добрият отбор на игрището и заслужено спечелиха.

Треньорът на Берое Петър Хубчев джентълменски не потърси оправдание в съдийството: "Нямам претенции, не повлия на изхода", коментира четвъртият в света след края на мача.

А Локо, воден от треньора Александър Станков затвърждава солиден старт, въпреки че имаше вероятно най-мъчната програма от всички тимове в елита - гостувания на ЦСКА и Левски, както и домакинство на коравия Берое.

В следващия кръг и двата тима имат сериозни съперници. Локомотив гостува във Варна на Черно море, а Берое ще пътува до София, за да се изправи срещу Левски.