ЦСКА с втора поредна класика

"Червените" набират сила. Снимка: Sportni.bg
"Червените" набират сила.

682 минути ЦСКА не е допускал гол у дома! За последно Иван Бандаловски си отбеляза автогол в средата на май, след което "червените" изиграха 7 мача в първенството на своя стадион без да позволят на съперниците да се разпишат.

Иначе ЦСКА излезе на трето място в класирането на "А" група след 3:0 над Черноморец на "Българска армия". Трима ветерани отбелязаха за "червените" - Валентин Илиев, Емил Гъргоров и Тодор Янчев.

Бургазлии завършиха двубоя с човек по-малко за втори жълт картон на Ванчо Траянов. Първото попадение реализира Валентин Илиев в 4-та минута, който опъна мрежата след центриране от корнер.

Минута по-рано Мартин Кавдански си отбеляза автогол, но попадението не бе зачетено, тъй като главният съдия отсъди нарушение срещу бранителя от страна на Емил Гъргоров.

В тази ситуация реферът не взе правилно решение, тъй като фаул нямаше. В следващите няколко минути сериозни пропуски направиха Марсиньо и Неманя Милисавлевич. В 32-та минута Емил Гъргоров донесе комфортна преднина на своя тим.

Бадема се разписа за 2:0 след като се оказа най-съобразителен при разбъркване пред стража Янко Георгиев. В 49-та минута Манзоро отправи топовен изстрел, но Томаш Черни бе заел добра позиция и успя да спаси. ЦСКА отговори на момента. Секунди по-късно "армейците" сътвориха отлична атака.

Джаксън Менди напредна с голяча крачка и след като премина през двама играчи на Черноморец, изведе в коридор Кировски. Македонецът настъпи с пета топката към Марсиньо, който потърси удар в далечния ъгъл, но фалцът му изневери и кълбото премина високо над напречната врата.

В 61-та минута Тодор Янчев попадна в прегръдките на своите съотборници. Милисавлевич проби отдясно и стигна до аутлинията, след което сложи топката на крака на Янчев, който с техничен удар не остави шанс на стража на бургазлии.