Славия с втора загуба след драма във Варна

Емил Велев остана недоволен от изпуснатата победа срещу Черно море и от съдийските отсъждания Снимка: BGNES

Славия допусна втора загуба в А група през този сезон. В среща от 10-ия кръг на първенството „белите" отстъпиха с 2:3 на Черно море във Варна. С успеха „моряците" събраха 15 точки и заеха седмата позиция, а Славия остава на пето място в подреждането.

Двубоят ще се запомни освен с петте гола и с трите червени картона показани от главния рефер Георги Йорданов. По-рано към съблекалните поеха Адемар от състава на домакините и Галин Иванов от Славия. В 80-та минута двамата се сдърпаха за една топка, след което Адемар се опита да ритне съперника си, който му отговори с удар с лакът. В 86-та минута „белите" вече бяха с девет души след като Дениран получи втори жълт картон и също пое към съблекалнята.

Попаденията за Черно море вкараха Дани Георгиев в 5-та минута, Георги Илиев в 69-та и Сашо Александров в 89-та. За Славия в 48-та мин. се разписа Виктор Генев, а в 57-та Галин Иванов.

От щаба на гостите имаха претенции към някои от решенията на рефера като според тях в 23-та минута е трябвало да бъде отсъдена дузпа за игра с ръка на Танко Дяков в наказателното поле. Същите съмнения останаха и при друго положение през второто полувреме.

Според мен загубихме спечелен мач. В критичните моменти не проявихме характер. В голяма степен съдийството реши изхода от този двубой, при изравнителния гол за Черно море имаше нарушение срещу наш защитник, а и при 1:0 за тях не бе свирена дузпа в наша полза, след като Танко Дяков игра с ръка. Мисля, че неправилно бе изгонен Галин Иванов, не знам и за другия играч дали беше правилно. При 2:1 за нас също така удар на Илия Илиев бе спрян с ръка в наказателното поле.Бяхме по-ощетени отколкото Черно море, смятам, че загубата е незаслужена. Не ми се мисли, че има тенденция, но нещата се виждат", коментира треньорът на Славия Емил Велев пред Pro.bg

„Сладка победа. Получи се това, което хората очакваха - здрав и оспорван мач. Славия успя да стигне до обрат след като поведохме, но след това ни костваше много нерви за да си върнем преднината. Моите футболисти издържаха най-вече психически. Трябваше да си решим мача още през първото полувреме.

Не успяхме да се възползваме от психологическото предимство след ранния гол във вратата на Славия. В последната фаза обаче нямаше нужната концентрация. Не мисля, че съдията повлия на крайния резултат. Колкото до червените картони мисля, че са заслужени. Ще има санкция за нашия състезател. Няма да подаваме жалба срещу съдийството в мача",коментира треньорът на победителите Стефан Генов.