Ди Матео: Специалния винаги ще е в сърцата на феновете

Роберто ди Матео дебютира с победа като мениджър на Челси Снимка: Getty Images
Роберто ди Матео дебютира с победа като мениджър на Челси
Раул Мейрелеш отбеляза втория гол във вратата на Бирмингам с мощен шут извън наказателното поле Снимка: Getty Images

„Жозе Моуриньо е част от историята на този клуб, постигнал е толкова много, че винаги ще е в сърцата на привържениците”, коментира временният мениджър на Челси Роберто ди Матео скандиранията на агитката на отбора при вчерашната победа с 2:0 над Бирмингам за Купата на Футболната асоциация.

Фенове на лондонския клуб не спряха да викат името на португалеца при снощното гостуване на любимците си, показвайки ясно какво е желанието им за наследник на уволнения през уикенда Андре Вияш-Боаш.

След раздялата с 34-годишния мениджър неговият бивш асистент Ди Матео дебютира с победа в осминафиналното преиграване на двубоя с Бирмингам, след като първият мач на „Стамфорд Бридж” през февруари бе завършил 1:1.

Головете за успеха на Челси реализираха халфовете Хуан Мата и Раул Мейрелеш през второто полувреме, като върнатият сред титулярите нападател Фернандо Торес за пореден път не успя да се разпише.

На четвъртфинала, който ще се играе на 18 март, „сините” от Лондон ще са домакини на отбора на Лестър от Чемпиъншип.