Уесли Снайдер не успя да помогне на Интер в дербито на Италия срещу Ювентус Снимка: Getty images
Уесли Снайдер не успя да помогне на Интер в дербито на Италия срещу Ювентус
С два гола на Златан Ибрахимович Милан би Рома в Рим Снимка: Getty images
С два гола на Златан Ибрахимович Милан би Рома в Рим

Отборът на Ювентус продължава да е без загуба в серия „А" и след 10-я кръг. Тази вечер „бианконерите" биха с 2:1 Интер в дербито на Италия и запазиха първото си място в класирането с 19 точки. На две точки зад тях остана Милан, който спечели другото дерби в този кръг - срещу Рома с 3:2.

Успехът на Ювентус срещу Интер донесе попадението на Клаудио Маркизио в 33-та минута. Преди това „бианконерите" откриха чрез Мирко Вучинич, Интер обаче изравни чрез Майкон. Тимът, воден от Клаудио Раниери можеше да стигне и до нещо повече в сблъсъка с Ювентус, но през първото полувреме Пацини удари гредата.

За Юве това е втори успех над клуб от Милано през този сезон. В началото на октомври тимът на Антонио Конте се наложи с 2:0 и над Милан. „Старата госпожа" обаче нямаше успех над Интер в Милано от 2008 г. насам.

За Интер това е пета загуба в шампионата. „Нерадзурите" имат само две победи и са на незавидното 16-о място във временното класиране.

Победителите от Юве пък записаха петата си победа през този сезон. Тимът има и четири равенства. За единият от голмайсторите тази вечер - Мирко Вучинич попадението бе едва второ с екипа на тима от Торино след пристигането му през лятото от Рома.

В другото дерби от този кръг Милан се наложи с 3:2 над Рома в Рим. Успехът на Милан донесе Златан Ибрахимович, който вкара два гола. Третият бе дело на Алесандро Неста. За Рома се разписаха Бурдисо и Боян Къркич. Два червени картона бяха показани на Милан - на Кевин Принс Боатенг, който бе санкциониран след като размени реплики със съдията при смяната си и на треньора Масимилиано Алегри, пратен на трибуните в самия край на срещата.

За Рома това е втора поредна и общо трета загуба от началото на сезона. Тимът на Луис Енрике падна още от Дженоа и Лацио. Бившият нападател на Барселона Боян Къркич пък вкара едва второто си попадение в първенството след трансфера си от „Ноу Камп".

За Милан победата днес е четвърта поредна в серия „А". „Росонерите" започнаха лошо сезона с две равенства и загуба в първите три кръга, но постепенно започнаха да излизат от кризата. Последната загуба на състава на Масимилиано Алегри бе на 2 октомври срещу Ювентус.