Нови златни медали за българския ансамбъл в София, Тасева с 4 отличия

Момичетата продължават силното си представяне и отново вдигнаха публиката на крака

Българските гимнастички от ансамбъла по художествена гимнастика спечелиха още едно първо място на Световната купа в "Арена Армеец".

Симона Дянкова, Лаура Траатс, Мадлен Радуканова, Теодора Александрова и Елена Бинева играха феноменално на обръчи и получиха най-високата си оценка в Световната купа до този момент - 20.850 точки (12.300 за трудност). Така те взеха второ златно отличие след титлата си в многобоя вчера.

На второ място остана Япония с 19.800 точки (12.000 за трудност), а италианките станаха трети с 19.650.

В другия финал на две топки и три въжета нашият ансамбъл взе бронзовите медали. Макар че отново играха силно, момичетата допуснаха някои неточности и изкараха оценка от 17.700 точки. Така пред тях останаха японките с 18.800 и италианките със 17.800.

През днешния ден страхотно се представи и Катрин Тасева във финалите на отделните уреди.

Българката взе общо 4 медала от Световната купа в София - спечели титлата на бухалки, стана втора на обръч и на лента и трета на топка.

Другата българка във финала на топка Боряна Калейн остана на пето място, но на обръч завърши трета и взе бронзовия медал.