Меси прехвърли извънземната кота 400, Реал загря за София

Меси и Ракитич бяха сред голмайсторите за Барса. Неймар пък наниза хеттрик Снимка: Getty Images
Меси и Ракитич бяха сред голмайсторите за Барса. Неймар пък наниза хеттрик

Лионел Меси вкара две от шестте попадения за разгрома на Барселона с 6:0 над Гранада у дома в двубой от испанската Примера дивисион.

Головете бяха номер 400 и номер 401 на сметката на аржентинеца в професионалния футбол. Геният на Лео блесна и с три асистенции, а хеттрик наниза бразилеца Неймар. Шестото попадения бе дело на Иван Ракитич.

Реал Мадрид се поздрави с 2:0 като гост на Виляреал, а Кристиано Роналдо отново бе сред голмайсторите за "кралете".

Лука Модрич даде тон с попадение в 32-та минута на "Ел Мадригал", а десетина по-късно КР7 удвои. През второто полувреме нов гол не падна.

Така Реал записа очакван успех преди визитата си на Лудогорец следващата седмица на "Васил Левски".