България приключи с Евроволей след 0:3 от Сърбия | sportcafe.bg

България приключи с Евроволей след 0:3 от Сърбия

31.08.2017, 23:21 (обновена 31.08.2017, 23:34)
пламен константинов

България отпадна от Европейското първенство по волейбол в Полша след загуба с 0:3 гейма (21:25, 22:25, 26:28) от Сърбия на четвъртфинала.

Националите се бориха до последно, но отстъпиха на силния сръбски отбор.

Сърбите започнаха по-агресивно, затрудняваха нашите със сервис и при 10:9 бързо натрупаха няколко точки преднина, които запазиха до края на гейма.

Във втората част волейболистите на Пламен Константинов започнаха по-добре и поведоха с 9:4. Сърбия обаче бързо изравни за 11:11 и впоследстие взе и втория гейм.

В третия гейм България оказа най-голяма съпротива и водеше до самия край, като даже стигна до три геймбола. Неуспешни атаки на нашите обаче отново дадоха инициативата на Сърбия и съперникът успя да завърши мача с 28:26.

Така сърбите продължават на полуфиналите, където ще срещнат Германия.

Oще: българия  волейбол  гейм  геймбол  евроволей  европейско първенство  национален отбор  национали  пламен константинов  сърбия  четвъртфинал