Арсенал победи Рединг със 7:5!

Тио Уолкът се отличи с хеттрик за феноменалната победа
Италианският мениджър Паоло ди Канио поздрави своите възпитаници от Суиндън за представянето им при загубата с 2:3 от елитния Астън Вила Снимка: Getty Images

Неповторим спектакъл създадоха отборите на Рединг и Арсенал в осминафиналния си мач за Купата на Лигата снощи.

„Артилеристите" победиха в гостуването си на „Мадейски стейдиъм" с уникалния резултат 7:5, след като в 37-ата минута изоставаха с 4:0 в полза на домакините!

В крайна сметка лондончани успяха да изравнят резултата в последните две минути на редовното време с попадения на отбелязалия си автогол по-рано Лоран Кошчиелни и Тео Уолкът!

Така се стигна до продължения, в които Уолкът реализира третия си гол, а Маруан Шамак отбеляза два гола за тази невероятна футболна драма.

Крилото на националния отбор на Англия си тръгна с топката, с която се игра мача, заради своя хеттрик, но призна, че вторият му гол всъщност е дело на неговия съотборник Карл Дженкинсън.

Телевизионните повторения ясно показаха, че след удар на защитника в 90-ата минута кълбото преминава голлинията, но съдията Кевин Френд не вижда това и позволява играта да продължи, след което Уолкът вкара топката в мрежата.

По този повод нападателят се пошегува: „Много бих се радвал да има технология на голлинията, но тъй като няма такава, сега имам хеттрик. Добра работа, Карл!". „Трябваше да върна топката на рефера", добави Уолкът.

„Бих искал да имам гол на сметката си, но сега се радвам, че стана така", коментира Дженкинсън.

В другия най-интересен мач от снощната програма елитният Астън Вила спечели драматично с 3:2 срещу отбора на Суиндън от Лига 1.

Бирмингамци поведоха с 2:0 през първото полувреме, но 18-годишният нападател на „червените" Майлс Стори изравни в рамките на четири минути между 78-ата и 81-ата. Това обаче не беше всичко в мача, тъй като в 90-ата грамадният таран на Белгия Кристиан Бентеке реализира второто си попадение в срещата и донесе победа на Вила.

Наставникът на Суиндън Паоло ди Канио похвали своите възпитаници, както и публиката на „Каунти Граунд"... „Да видя стадиона пълен с емоция след втория ни гол бе невероятно. Казах на нашите фенове, че са най-добрите и че са надминали агитката на Вила. Горд съм с играчите си. Мачът бе много качествен и бяхме близо да постигнем нещо голямо", заяви легендарният италианец.