Седма загуба на волейболистите - 1:3 от САЩ

Капитанът Тодор Алексиев се ядосва на поредната загубена точка, а американците празнуват (на заден план).

Волейболистите на България получиха седми удар в седем мача - 1:3 от САЩ като гости. Така кампанията в Световната лига е пълен провал, като вероятно ще останем най-слаб отбор в първата осмица. А това ще означава и падане в долния ешелон догодина, ако не настъпят промени в регламента.

В чикагското предградие Хофман Истейт нашите започнаха силно и взеха първия гейм с 25:20.

Този сценарий вещаеше първо поражение на янките в турнира, след като домакините бяха с 6 поредни успеха. Включително 2 над България във Варна, като единият мина през 0:2 гейма за нашите.

Та САЩ пак намери сили за обрат. Повратният момент бе в края на втория гейм, когато при 22:23 имахме шанс да изравним, но не успяхме. С 25:22 янките направиха 1:1 гейма.

Нататък българският отбор бе това, което ни представя в предишните си мачове от лигата. 16:25 и 16:25 - без особена съпротива, с много грешки и неуверена игра.

Тази нощ от 03 часа е следващият ни мач с Щатите, който ще бъде предаван директно по Тv7.