Бербатов игра цял мач при лесна победа над Лийдс

37-годишният Гигс получава поздравления след прекрасния си гол срещу Лийдс Снимка: Getty Images
37-годишният Гигс получава поздравления след прекрасния си гол срещу Лийдс

Голмайсторът на Висшата английска лига за миналия сезон Димитър Бербатов изигра първите си пълни 90 минути за Манчестър Юнайтед от началото на сезона при победата с 3:0 над Лийдс в мач от III кръг на турнира за Купата на Лигата.

Българинът не успя да се разпише на "Елън Роуд", но бе сред най-активните на терена, а освен това навъртя и най-голям километраж. Първоначално Бербатов играеше по-често в средата на терена, като всички атаки минаваха през него.

Впоследствие той оглави нападението, а в един момент към края на срещата заигра и като централен защитник заради решението на Алекс Фъргюсън да пусне на терена млади и офанзивни играчи, давайки същевременно почивка на голяма част от своите звезди.

Именно от Бербатов тръгна атаката за първия гол. Той намери с хубав пас по земя Жи-Сунг Парк в наказателното поле на Лийдс, който моментално потърси Майкъл Оуен и последният намери долния ляв ъгъл за 1:0.

Бившият английски национал стана автор и на второто попадение в мача, след като в 32-ата минута получи чудесен пас от Маме Диуф, овладя технично топката с външен фалц и с прав удар я прати в горния десен ъгъл на вратаря Лонерган.

В самия край на първото полувреме неостаряващият Райън Гигс съвсем довърши домакините след хубав самостоятелен пробив отляво в наказателното поле, последван от фалцов изстрел, който рикошира в крак на защитник на Лийдс преди да се спре в мрежата.

Болтън надви Астън Вила с 2:0 насред Бирмингам в друг любопитен сблъсък от тази фаза на "Карлинг Къп". Българско дерби обаче нямаше, тъй като Мартин Петров бе оставен на резервната скамейка и не се появи на терена. Цял мач за домакините пък изигра Стилиян Петров. Болтън изкова успеха след почивката благодарение на попадения на Ийгълс в 54-ата и Какута в 77-ата минута.

Арсенал отново изправи на нокти феновете си при домакинството на четвъртовидизионния Шрюзбъри, допускайки съперникът да открие резултата още в 16-ата минута чрез Джеймс Колинс.

Киерън Гибс в 33-ата успокои духовете на "Емиратс", а Окслад-Чембърлейн и Бенаюн след почивката донесоха очаквания успех за "артилеристите".