Уругвай спечели рекордна 15-а Копа Америка!

Уругвайците празнуват със заслужено спечеления си трофей Снимка: Getty Images
Уругвайците празнуват със заслужено спечеления си трофей
Луис Суарес бе избран за най-добър играч на Копа Америка 2011 Снимка: getty images
Луис Суарес бе избран за най-добър играч на Копа Америка 2011
Диего Форлан, който отбеляза два гола на финала, извървя пътя на баща си и дядо си, които също са побеждавали в Копа Америка Снимка: ca2011.com

Уругвай еднолично оглави класацията за най-много спечелени трофеи в Копа Америка, побеждавайки с 3:0 Парагвай на финала на турнира, проведен в Аржентина.

"Урусите" изпревариха именно домакините, спечелвайки своята 15-а Копа насред "Естадио Монументал" в Буенос Айрес.

Шампионите не оставиха никакво съмнение в превъзходството си в този мач, като още в първите минути на мача съдията не видя игра с ръка на Нестор Ортигоса в наказателното поле на Парагвай.

В 11-ата мин. обаче Луис Суарес откри резултата за "небесносините", а непосредствено преди почивката най-сетне се разписа и партньорът му в атака - Диего Форлан.

В самия край на мача голмайсторът на Мондиал 2010 добави още едно попадение за класическата победа.

"Червено-белите", които достигнаха до финала, без да спечелят нито една среща (три равенства в предварителната група и победи с дузпи срещу Бразилия и Венесуела в елиминационната фаза), не успяха да се противопоставят адекватно на уругвайците, което личи и от статистиката: 11:4 удари към вратата и 8:1 в нейните рамки.

Изненадващо в нападението на Парагвай до Нелсон Валдес започна Пабло Себайос вместо обичайния титуляр Лукас Бариос. Звездата на Борусия (Дортмунд) все пак влезе в 76-ата минута, но почти веднага след това получи контузия и съотборниците му довършиха мача в намален състав.

Авторът на 4 гола за Уругвай в турнира Луис Суарес бе избран за най-добър играч на Копа Америка 2011. Той не пропусна да похвали целия тим на шампионите за представянето... "Ние играхме като колектив. И когато даден колектив е толкова единен колкото нас, нещата се случват. Имаме огромното удоволствие да подарим тази титла на нашия народ. Чувството е неописуемо", сподели нападателят на Ливърпул.

Другата звезда на "небесносините" Диего Форлан пък заяви, че е щастлив да повтори постижението на баща си Пабло Форлан и дядо си Хуан Карлос Корасо, които също са печелили Копа Америка.