Един златен и два сребърни медала за България в Ташкент | sportcafe.bg

Един златен и два сребърни медала за България в Ташкент

23.04.2017, 11:49 (обновена 23.04.2017, 16:14)
Ансамбъл България 2017

Снимка: © БФХГ

Момичетата на Весела Димитрова спечелиха златен медал на Световната купа в Ташкент

Ансамбълът на България по художествена гимнастика завърши участието си на Световната купа в Ташкент (Узбекистан) със златен медал.

Гимнастичките спечелиха титлата на три топки и две въжета във финалите на отделните уреди. Симона Дянкова, Теодора Александрова, Мадлен Радуканова, Елена Бинева и Лаура Траатс получиха за съчетанието си оценка от 17.600.

На второ място се класира Украйна със 17.400, а трети завърши Русия със 17.100. По-нататък в класирането останаха отборите на Беларус, Япония. Испания, Казахстан и Узбекистан.

По-рано през деня ансамбълът на България спечели втори сребърен медал.

Момичетата на Весела Димитрова се класираха на второ място във финала на пет обръча с 18.300, като отстъпиха единствено на Русия, който получи оценка от 18.800 за съчетанието си. Българките в състав Симона Дянкова, Теодора Александрова, Мадлен Радуканова, Елена Бинева и Лаура Траатс вчера взеха сребро и в многобоя, като отново завършиха само след Русия.

Така равносметката на България от участието в Ташкент е три медала при ансамблите - един златен и два сребърни.

Oще: ансамбъл  весела димитрова  елена бинева  златен медал  мадлен радуканова  световна купа  симона дянкова  теодора александрова  художествена гимнастика