Байерн срина Барса - 4:0!

Байерн срина Барса - 4:0! Снимка: getty images

Байерн размаза Барселона с 4:0 и докосва финала на "Уембли" в Шампионската лига. Баварската машина на Юп Хайнкес не даде на каталунците да дишат с невероятно темпо, преса, убийствени контраатаки и огромно предимство във физическите единоборства, особено за високите топки. Байерн бе близо до съвършенството, а и няма друг начин да биеш Барса с 4:0. Поне досега никой не го бе правил, откакто започна ерата на вълшебниците Меси-Шави-Иниеста. Във вторник вечер те бяха свидетели отблизо на триумфа на един отбор, устремен към требъл. Титлата в Германия вече е факт, иде финал за купата с Щутгарт, а и битката за трофея в Шампионската лига е почти гарантирана.

Байерн чудесно удари Барса в слабите места. Едно от тях е ръстът на защитата, а и липсата на опит у Марк Бартра, започнал като титуляр. С центрирания и спечелени битки на "втория етаж" станаха първите два гола - свалена топка с глава и удар отблизо. В първия случай Данте свали на Томас Мюлер, а във втория - Мюлер към Марио Гомес.

Третото попадение вкара Ариен Робен, а четвъртото добави пак Мюлер.

Унгарският съдия Виктор Касай направи най-слабия си мач на голяма сцена. Първо не отсъди дузпа за игра с ръка на Жерар Пике преди почивката. Но второто полувреме бе рецитал на съдийски грешки - първо явна засада на Гомес при втория гол, после очевидно нарушение на Мюлер, който с баскетболен заслон осигури пространство на Робен да вкара за 3:0.

Оставяйки грешките на рефера настрана, Байерн бе по-силен, по-бърз и по-гладен за успех. И заслужено взе реванш за унизително 0:4 от същия съперник преди 4 години.

Реваншът е след седмица на "Камп Ноу", но нещата изглеждат необратими. Особено при състоянието на Лео Меси. Талисманът и лидер на Барса бе анонимен в Мюнхен, и това не е необяснимо. Преди мача с Байерн, Лео бе изиграл само 30 минути в реванша срещу ПСЖ в миналия кръг на турнира, за последните 22 дни. Невъзстановен от мускулно разтежение, унил и неприличащ на себе си, Меси бе свидетел на разгрома. Подаде само 47 паса за целия мач, което е по-малко от Бартра.

Свидетел на разгрома бе и целият свят, който вече май има нов фаворит за трофея. Все пак думата ще трябва да си кажат и другите два полуфиналиста - Борусия (Дортмунд) и Реал, които ще изиграят първото действие от своя дуел в сряда вечер.