Капитанът Неймар донесе победата на "селесао"

Лентата пасна добре на ръката на Неймар, който се разписа победно

Бразилия победи Колумбия с 1:0 в контролна среща, играна на "Сънлайф Стейдиъм" в Маями, която беляза повторния дебют на Карлос Дунга начело на "селесао" и първия мач на Неймар като капитан на отбора. Единственото попадение в мача реализира именно звездата на Барселона.

Бразилците доминираха през по-голямата част от мача, но направиха серия от пропуски. Оскар можеше да откри резултата през първото полувреме, но ударът му премина покрай десния страничен стълб.

В 83-та минута Неймар отбеляза единствения гол в мача след прецизно изпълнение на пряк свободен удар. Колумбия игра почти цяло второ полувреме в намален състав след втори жълт картон на полузащитника Хуан Куадрадо.

Новият нападател на Манчестър Юнайтед Радамел Фалкао се завърна в състава на Колумбия в 77-та минута, когато влезе като резерва. Фалкао лекуваше дълго време контузия и пропусна световното първенство това лято.