След еМОЦИята - "хикс" с Берое

След лудия мач в Европа, Лудогорец бе приземен у дома Снимка: Sportal.bg
След лудия мач в Европа, Лудогорец бе приземен у дома

Дни след невероятния успех над Стяуа и пробива в групите на Шампионската лига, Лудогорец не успя да победи Берое у дома в двубой от 7-ия кръг на "А" група - 1:1. Заралии изиграха силен мач и притискаха шампионите в големи периоди от двубоя, но в крайна сметка точките бяха поделени.

"Зелените" получиха подарък от рефера Станислав Тодоров още в 7-та минута след пресилена дузпа за сблъсък на границата на наказателното поле на гостите между Михаел Ковачевич и Върджил Мисиджан и падане на холандския нападател на Лудогорец. Зад топката застана новопривлеченият тунизийски нападател Юнес Хамза, но вратарят на старозагорци Благой Макенджиев по отличен начин спаси удара.

В 22-та минута добрата игра на гостите се увенча с успех. Елиаш да Силва изведе отлично Керкар сам срещу Стоянов и след добър шут по земя халфът реализира под плонжа на домакинския страж - 1:0 за Берое.

В 36-та минута домакините бяха близко до изравняването - Върджил Мисиджан стреля от фаул, топката премина на сантиметри над напречната греда на Благой Макенджиев, който дори не помръдна.

В 63-та минута Жуниор Мапуку можеше да реши мача в полза на гостите, но силният му удар от десетина метра срещна напречната греда на Владислав Стоянов. Малко след това влезлият като резерва Дани Абало центрира от фаул от десния фланг и включилият се в атаката френски защитник Александър Барт, абсолютно непокрит от пет-шест метра, с глава изпрати топката в мрежата на Благой Макенджиев - 1:1.

В 80-та минута при статично положение Александър Барт можеше да вкара копие на своя гол, но ударът му с глава мина близко до страничната греда. А в 90-та минута ситуацията бе идентична, но пред вратата на Лудогорец - резервата Димо Бакалов стреля с глава и топката мина на сантиметри край страничната греда на Владислав Стоянов. Така последният съдийски сигнал прозвуча при резултат 1:1.

Лудогорец е на четвърта позиция - на 4 точки зад лидера ЦСКА.