Йоханес Бьо най-накрая се събуди със злато в индивидуалното

Най-накрая златен медал за Йоханес Бьо! Снимка: Getty Images
Най-накрая златен медал за Йоханес Бьо!

Йоханес Тингес Бьо показа на какво е способен едва в третия старт на Олимпиадата в Пьонгчанг. След 31-вото място в спринта и 21-вото в преследването, 24-годишният норвежец най-накрая спечели медал, и то златен!

Бьо спечели индивидуалното състезание на 20 километра на ПьонгЧанг 2018 с време 48:03.8 минути, допускайки две грешки при стрелбата.

Словенецът Яков Фак спечели сребърния медал без нито една грешка в стрелбата, оставайки на 5.5 сек от победителя. Също без грешка, бронзът остана за Доминик Ландертингер от Австрия на изоставане от 14.2 от Бьо.

Олимпийският шампион в преследването отпреди два дни Мартен Фуркад остана на извън медалите, финиширайки пети с две грешки на 42.4 сек. Французинът бе на път да спечели втората си титла на ПьонгЧанг 2018, но на последната стрелба допусна две грешки, които автоматично добавиха две наказателни минути към времето му.

Състезанието може да се счита за успешно за българските биатлонисти. С три грешки при стрелбата Владимир Илиев е 19-и и е най-челно класираният ни биатлонист, на 2:22.1 мин изоставане от победителя.

Красимир Анев (+2:38.0 мин) с една грешка в стрелбата финишира 25-и, Димитър Герджиков (+4:08.2 мин) е 43-ти с три грешки, а Антон Синапов с пет пропуска (+6:44.6 мин) е 71-ви.

"Чувствах се много добре, ските бяха отлични. Имах шанс да се боря наравно с най-добрите, но три грешки са много. Изпуснах си шанса на спринта, където ми е силата, но се надяваме на щафетата да се представим по-добре", каза най-предно класиралият се българин днес Владимир Илиев веднага след състезанието пред "Евроспорт".