Гигс и Рууни сложиха край на "кралско-синята" приказка

Рууни даде гениален пас за първия гол и сам отбеляза втория при успеха за "червените дяволи" Снимка: Getty Images

Манчестър Юнайтед е на практика първият финалист в тазгодишното издание на Шампионската лига.

Къде изненадващо, къде не, "червените дяволи" нямаха никакви проблеми при гостуването си на "Фелтинс Арена" и се наложиха с 2:0 над шлагера в турнира Шалке 04.

Така футболистите на Сър Алекс вече могат да бъдат абсолютно спокойни за участието си в решителния двубой за трофея, който ще се състои на 28 май на "Уембли".

В групата на англичаните не бе включен Димитър Бербатов, който все още не е възстановен от контузията в слабините.

Юнайтед имаше пълно превъзходство над "кралско-сините" от Гелзенкирхен и пропусна поне половин дузина чисти голови положения.

На вратата на домакините обаче бе един блестящ Мануел Нойер, който извади някои невъзможни на пръв поглед топки.

Той обаче нямаше как да не капитулира при безобразната игра на своите съотборниците в 67-ата минута, когато Уейн Рууни даде гениален пас зад защитата на Шалке 04 към Райън Гигс и намиращият се в прекрасна форма ветеран промуши топката между краката на вратаря.

Всякакви надежди за нещо повече в този полуфинален сблъсък за немците се изпариха само две минути по-късно.

Тогава Чичарито се озова на добра позиция извън наказателното поле фронтално срещу Нойер. Мексиканецът реши да комбинира с Рууни, който с нисък плътен шут в близкия ъгъл затвърди категоричното превъзходство на гостите.

Протоколният реванш в "Театъра на мечтите" е на 4 май. В сряда вечер пък е другият полуфинал, който противопостава испанските гиганти Реал и Барселона на "Сантяго Бернабеу".