Станимир Беломъжев стана европейски шампион в дългата дистанция! | sportcafe.bg

Станимир Беломъжев стана европейски шампион в дългата дистанция!

Sportcafe , БНР
07.02.2018, 17:51 (обновена 07.02.2018, 18:05)
станимир беломъжев

Станимир Беломъжев отново над всички!

Станимир Беломъжев спечели титлата в дългата дистанция на Европейското първенство по ски ориентиране във Велинград.

Беломъжев преодоля 19,8-километровото трасе за 1:34:39 минути. Той излезе начело в класирането около средата на дистанцията и запази аванса си до края.

Българинът заслужи второ отличие от континенталния шампионат след бронза в средната дистанция преди два дни.

Сребърното отличие днес грабна Ойвинд Ватервалд (Норвегия), който финишира на 8 секунди след Беломъжев.

Трети на 21 секунди завърши Едуард Хренников от Русия.

От другите двама българи - Николай Димитров се нареди 36-и, а Боян Софин остана 45-и от 47 завършили.

В дългата дистанция при жените шампионка стана рускинята Мария Качкина, пред шведката Магдалена Олсон и друга рускиня Анастасия Кравченко.

Стефания Беломъжева-Димитрова се класира 24-а, а Илиана Илиева завърши веднага след нея от 27 финиширали.

В надпреварата при юношите българинът Мартин Пенчев остана четвърти на 58 секунди от място на подиума. Шампион е Йорген Баклид от Норвегия.

Oще: 2018  велинград  дълга дистанция  европейски шампион  европейско първенство  световен шампион  ски ориентиране  станимир беломъжев  шампион