Станимир Беломъжев стана световен шампион по ски ориентиране! | sportcafe.bg

Станимир Беломъжев стана световен шампион по ски ориентиране!

10.03.2017, 14:53 (обновена 11.03.2017, 09:22)

1 от 3 снимки Назад Напред

станимир беломъжев

Станимир Беломъжев спечели титлата в средната дистанция на световното първенство по ски ориентиране!

29-годишният българин спечели титлата в средната дистанция на първенството, което се провежда в Красноярск (Русия).

Беломъже бе най-бърз по трасето с дължина 8,2 км с 25 контролни точки и финишира с време 33:48 минути.

Българинът изпревари втория Ерик Рост (Швеция) с 15 секунди и остави третия Ларс Мохолд (Норвегия) на 1:06 минута зад себе си.

Другият български представител в надпреварата Мартин Пенчев се нареди 27-и от 43 завършили с време 42:18 минути.

Oще: зимни спортове  златен медал  световен шампион  световно първенство  ски  ски ориентиране  станимир беломъжев  станимир беломъжев стана световен шампион по ски ориентиране  титла