България обърна Полша от 0:2 гейма

България спечели и втория си мач рещу Полша от Световната лига във Варна Снимка: CEV
България спечели и втория си мач рещу Полша от Световната лига във Варна

България спечели и втория си мач срещу Полша от Световната лига по волейбол във Варна, след като обърна хода на срещата от 0:2 гейма. Малко преди това българите си осигуриха класиране за финалите на турнира, но зарадваха близо 6 хиляди зрители по трибуните със силната си игра и обрата на мача.

След първите два гейма, спечелени от поляците изглеждаше, че гостите ще вземат победата, но точно тогава се разиграха Соколов, Алексиев и влезлият като резерва Братоев и българите спечелиха следващите два гейма на 21 точки, а в тайбрека триумфираха с 19:17.

Цветан Соколов завърши мача като №1 сред реализаторите за България с 27 точки, а Тодор Алексиев вкара 18. За поляците най-резултатен беше Бартош Курек с 21 точки.

Българите записаха над 50% успешни атаки, а в края на четвъртия гейм Алексиев стигна до над 90% успешни атаки.

В петия гейм българите изпуснаха пет мачбола при 14:9, но в крайна сметка взеха гейма и победата.