Бербатов бележи, но Монако буксува

Бербатов изведе Монако в края на първото полувреме, но тимът от Княжеството бе съкрушен след почивката

Димитър Бербатов отбеляза първия си гол за сезона, но Монако претърпя тежко поражение с 1:4 при гостуването си на Бордо в мач от втория кръг на Лига 1.

Бербатов откри в 44-ата минута на мача на "Шабан Делма", след като засече с глава центриране на Валер Жермен.

Три минути след почивката аржентинецът Диего Ролан изравни отблизо след подаване на Диего Контенто, а след час игра Бордо стигна до обрат. Аймен Абденур задържа Уаби Хазри в наказателното поле и Емилиано Сала отбеляза отсъдената дузпа.

В 65-та минута Ролан направи 3:1, а четвърт час преди края домакините получиха втора дузпа, след като вратарят Даниел Субашич повали Хазри в наказателното поле.

Потърпевшият не пропусна от бялата точка за крайното 4:1. Бордо излезе на върха на класирането с пълен актив от 6 точки, а Монако е предпоследен без спечелена точка.