Наполи измъкна точката от "Мараси"

Игуаин и Кайехон пропуснаха доста положения.

Сампдория и Наполи не се победихе в последен мач от 13-ия кръг на италианската Серия "А", завършвайки 1:1.

Генуезците бяха на път да измъкнат победата, но в добавеното време Наполи стигна до изравнително попадение чрез Дуван Сапата.

След нулево първо полувреме Сампдория натисна в началото на втората част и поведе с гол на Едер в 57-а минута. Нападателят стреля от 20-ина метра и не остави шанс на вратаря на гостите Рафаел.

Неаполитанците тръгнаха в атака и Игуаин и Кайехон бяха близо до гол, но направиха пропуски. Задачата на гостите се усложни след червен картон на Калиду Кулибали в 85-а минута. В добавеното време Дуван Сапата бе оставен непокрит и с глава прати топката в мрежата за 1:1.

Точката изкачи Наполи на третото място в класирането с 23 точки и по-добра голова разлика от четвъртия Дженоа, който също има толкова точки. Самппдория остава на петото място с 22 точки.