Ударихме минимално Беларус - 2:1

На този отбор се възлагат надежди да ни класира на Евро 2016

Националният отбор по футбол записа победа за самочувствие в първия си мач за 2014-а.

На пустия "Васил Левски" България регистрира 2:1 над Беларус, а публиката бе толкова малко, че сякаш "лъвовете" изтърпяваха наказание и играеха при закрити врата.

Георги Миланов бе сред най-добрите в нашите редици - отбеляза първия гол (14'), раздаваше пасове и действаше нестандартно.

Второто попадение бе дело на влезлия като смяна Владимир Гаджев, който се разписа с глава след центриране на Станислав Манолев в 66-та минута.

Дебют с националната фланелка направи Андрей Гълъбинов, който в средата на първото полувреме уцели греда, а на почивката бе заменен от Димитър Рангелов.

Голмайсторът на Авелино обаче се понрави с изявите си и дава още една опция на Любослав Пенев в нападение.

България изпусна инициативата в края на първата част, а след почивката беларусите на няколко пъти бяха близо до гола, но вратарят Стоянов и бранителите ни не допуснаха да бъдат преодоляни.

Голът на Гаджев успокои националите и позволи на Пенев да направи още няколко промени до края на срещата.

България все пак се огъна в 86-та минута, когато Кривец върна едното попадение, но за по-сериозна промяна на резултата нямаше време.

Напук на песимистичните прогнози, контролата се получи, а селекционерът Пенев успя да си направи първите за годината изводи.

Отделен е въпросът за силата на съперника и защо не бе избрана някоя от другите опции, които изглеждаха далеч по-удачни, но това като че ли вече няма значение...