Раис М`Боли не успя да удържи Белгия - 1:2

Раис М`Боли не успява да спаси удара на Фелаини, изравнил резултата за Белгия.
Белгийците стартираха с победа - трудна, но победа.
Раис бе спокоен и спаси няколко опасности, а при двата гола нямаше шанс.
А нещата изглеждаха добре за Алжир с попадението от дузпа на Фегули.

Единственият представител на "А" група на световното първенство изигра първия си мач като титуляр, но преглътна загуба. Вратарят на ЦСКА Раис М'Боли пази на Алжир, победен трудно в края от фаворита в групата Белгия с 2:1.

Раис спаси 3 опасни ситуации, като намесите му при ударите на Дивок Ориджи (сам срещу него) и Маруан Фелаини (мощно с глава отблизо) бяха от световна класа.

Но М'Боли и здравата алжирска защита не издържаха срещу ярките белгийски индивидуалности, които търпеливо изчакаха момента и въпреки неособено добрата игра, взеха победата.

Алжир поведе в Бело Оризонте с гол на Стефан Фегули (Валенсия) от дузпа в 24-ата минута. До края на първото полувреме пълният със звезди белгийски тим сякаш не можеше да повярва на случващото се и не реагира.

След почивката в игра се появи Ориджи, а малко след него и Фелаини. И в 70-ата минута халфът на Манчестър Юнайтед стреля неспасяемо с глава в ъгъла на вратата, като топката срещна и горната греда преди да се оплете в мрежата.

Натискът на Белгия се засили, но вместо от него, победният гол дойде от страхотна контраатака. Еден Азар получи топката в ситуация трима на двама и я плъзна вдясно на крилото на Наполи Дрийс Мертенс, който простреля М'Боли от 15 метра.

Белгия тръгна успешно без да блести. С играчите, с които разполага на терена и на скамейката, е видно откъде  букмейкърите черпят аргументи да слагат тима пред Италия и Холандия в залозите. Също както ясно се видя и, че определено има надценяване на този тим...