Ружди Ружди стана световен шампион със световен рекорд! | sportcafe.bg

Ружди Ружди стана световен шампион със световен рекорд!

Sportcafe по БТА
21.07.2017, 14:56 (обновена 21.07.2017, 15:26)
ружди ружди

Ружди Ружди постави световен рекорд на световното първенство по лека атлетика за хора с увреждания

Олимпийският шампион Ружди Ружди донесе първия златен медал за България от световното първенство по лека атлетика за хора с увреждания, което се провежда в Лондон.

В дисциплината тласкане на гюле Ружди постави световен рекорд с 12,47 метра, като остави на повече от метър втория в класирането Лех Столман (Полша).

Ружди направи световния си рекорд в третия си опит, макар още с първите два да си беше осигурил вече златния медал, след като постигна съответно 11,45 метра и 12,23 метра.

Столман взе среброто с 11,37 метра, докато бронзът остана за иранеца Хамед Амири с 11,17 метра.

Другият български представител в дисциплината Георги Киряков завърши на осмо място с 9,19 метра.

Златният медал на Ружди Ружди е трети за България от първенството в Лондон, след като по-рано Християн Стоянов спечели бронзовото отличие в дисциплината 1500 метра, а Дечко Овчаров взе също бронзов медал в хвърлянето на диск.

За Ружди Ружди световната титла е втора е след тази от Доха през 2015 година, когато българинът триумфира с 11,81 метра.

Oще: webcafe  златен медал  рекорд  рио 2016  ружди ружди  световен рекорд  световно първенство