Сасуоло спря серия на Ювентус, Рома се възползва

Симоне Заза напира към вратата на Юве, следен от Андреа Пирло.
Тоти празнува гола си от дузпа, връхлетян от друго римско чадо в състава на Рома - Даниеле де Роси.
На трибуните в Рим се появи хореография, иронизираща Ювентус: "Дузпа за Юве", гласи транспарантът, а надписът "Дузпа" се явяваше из целия сектор с ултрасите на Рома, покрай силует на съдия. В миналия кръг Рома падна с 2:3 от Юве, за който бяха дадени две доста съмнителни дузпи.

Сасуоло стори малко чудо и спря Ювентус в Серия "А" - 1:1 у дома. Малкото отборче, което и миналия сезон не се даваше на грандовете, дори поведе - в 13-ата минута вкара Симоне Заза, превръщаш се във важен играч и за националния. Но още в 19-ата минута Пол Погба изравни, а после шампионът изпусна куп положения, дирижиран от непримиримия Карлос Тевес.

Ювентус не победи в първенството за първи път от 30 март (0:2 от Наполи), и прекъсна серия от 13 поредни успеха.

Това отвори шанс на Рома да намали аванса на "старата госпожа" на върха и римляните се възползваха. Матиа Дестро, Адем Ляич и Франческо Тоти от дузпа с неговото 237-мо попадение в Серия "А", донесоха 3:0 у дома над Киево, като головете паднаха до 33-ата минута.

Тоти е на 37 гола от считания за недостижим рекорд на Силвио Пиола от 274 шампионатни попадения в Италия. Е, римският Принц играе 23-ти сезон в лигата, а Пиола е вкарал головете си в 25, така че...време има.