Автоголове и Меси донесоха щастлива победа на Барса

Меси и съотборниците му още вярват в титлата, въпреки че изостават на 4 т. от Атлетико

Барселона излезе на второ място в Примера след щастлива победа с 3:2 като гост на Виляреал.

Каталунците изпревариха с 2 точки Реал Мадрид и изостават на 4 зад лидера Атлетико. Барса обаче е с мач повече от "кралете".

След нулево първо полувреме, Барселона губеше с 0:2 на "Ел Мадригал" до 55-та минута след попадения на Рубен Калмаче-Кани и Ману Тригерос.

В 65-та минута Габриел Паулища прати топката в собствената си врата, а в 78-та същото направи и Матео Мусакио.

В 83-та минута пък Лионел Меси докара нещата до пълен обрат.

Гостите организираха блестяща атака като Серхио Бускетс копна топката за Сеск Фабрегас, който с глава свали за Меси, а той от близо не сгреши за 2:3.

Така Барса успя да се добере до успеха, който бе посветен на починалия преди няколко дни бивш наставник на отбора Тито Виланова.