21.07.2013, 09:53 (обновена 21.07.2013, 10:08)
цска - начало на сезона 2013

Снимка: © Sportni.bg

Новият ЦСКА не успя да вкара на Локо Пд.

ЦСКА и Локомотив Пловдив завършиха при нулево равенство пред около 10 000 зрители на стадион "Българска армия". Домакините на два път нацелиха гредите, а имаха претенции и за дузпа.

Още от самото начало ЦСКА беше по-активният отбор и в 4-та минута най-опасният футболист на терена Карачанаков изпълни пряк свободен удар, топката рикошира в стената и попадна у Абушев в чиста позиция, но той се засуети и не успя да стреля.

В 12-та минута Карачанаков стреля от разстояние над вратата, а в 26-тата нацели и напречната греда. В 41-та минута Чочев намери Марсиньо, който би слабо и не затрудни Господинов. Домакините имаха претенции за дузпа, когато Емил Гъргоров опита с пета да намери съотборник в наказателното поле и бранител на Локомотив събори двама съперници, но сигнал не последва.

В 48-та минута Гъргоров пусна много добро извеждащо подаване към Марсиньо, но атаката беше несправедливо спряна с несъществуваща засада.

В 60-та минута отново Карачанаков пробва късмета си, но не намери целта. В 76-тата минута Марсиньо стреля от фаул, но Господинов изби в лявата греда. В добавеното време Антон Карачанаков за пореден път би към вратата, но Господинов спаси.

Абсолютният дебютант в родния елит Любимец хвърли голямата бомба след победа с 1:0 над шампиона от последните две години Лудогорец.

Единственото попадение реализира Самир Аяс в десетата минута, а минималната загуба беше най-малкото, с което прехвалените гости успяха да се отърват. Лудогорец завърши двубоя с 10 души след червен картон на Козмин Моци в 72-та минута.

В Гоце Делчев местният Пирин изпусна два гола аванс срещу гостуващия Локомотив София. Петров и Близнаков бяха точни за домакините, а Бибишков и Костадинов възстановиха равенството. Двата тима завършиха в намален състав след червени картони за Витанов и Маркиньос.

Oще: а група  локомотив пловдив  локомотив софия  лудогорец  любимец  цска