Григор ни донесе първа победа над Гърция | sportcafe.bg

04.04.2014, 16:14 (обновена 04.04.2014, 19:29)
Деян Петков, Тенис клуб Малееви

Снимка: © Деян Петков, Тенис клуб Малееви

На хасковлията му бяха необходими 1 час и 35 минути

Григор Димитров се наложи над 690-ия в света Маркос Каловелонис с 6:3, 6:3, 6:0, а Димитър Кутровски надигра с 6:4, 6:3, 1:6, 6:3 Теодорос Ангелинос в първите два мача за "Купа Дейвис" между България и Гърция в Атина.

На хасковлията му бяха необходими 1 час и 35 минути, за да стигне до крайния успех. Гришо не допусна нито един пробив, а самият той спечели шест от подаванията на опонента си.

Най-интересен беше вторият сет. Каловелонис спаси две точки за пробив и се задържа сравнително равностойно до 3:3.

В седмия гейм обаче Гришо стигна до две точки за пробив и в крайна сметка реализира втората, а оттук нямаше връщане за него в тази част. В крайна сметка победата и в този сет беше за Григор с 6:3.

Каловелонис нямаше съпротивителни сили в третия сет и не успя да спечели гейм срещу първата ни ракета.

Втората ракета на страната ни се наложи с 6:4, 6:3, 1:6, 6:3 срещу представителя на домакините Теодорос Ангелинос след 2 часа и 51 минути игра.

Така България има преднина от 2:0 победи и се нуждае от само един успех, за да остане в тази група на евро-африканската зона. Утре предстои мач на двойки, като се очаква капитанът на тима ни Тодор Енев да заложи на тандема Димитров/Кутровски.

Oще: григор димитров  купа дейвис  тенис