Баскетболистите на Левски взеха Купата

Тити имаше повод за радост след бурните няколко дни, които преживя

Баскетболният Левски спечели Купата на България при мъжете след драма на финала срещу Черно море Порт Варна. "Сините" победиха трудно със 100:97 и взеха трофея.

Мачът премина през много обрати, но в крайна сметка триумфт бе за Левски. При 36:27 "моряците" се хвърлиха в атака и обърнаха резултата за кратко в своя полза. Все пак далечна тройка на Брандън Хийт със сирената за първото полувреме даде аванс на "сините" от 48:41.

Черно море върна 7 точки за 48:48, но отговорът на Левски не закъсня – 12:3 за 60:51 в средата на частта. Черно море отново стопи изоставането си и Левски водеше с 67:63 след 30 минути.

По-малко от минута преди края Пупович вкара за 88:84, но в последствие си изкара глупаво техническо нарушение, с което доближи "сините" до Купата, а те поведоха с 91:84.

Джордже Тресач вкара тройка и бе фаулиран за 91:88 половин минута преди сирената, но Хийт бе безпогрешен за 93:88. Стаменкович мина като на парад през защитата на съперника за 93:90, а Хийт извърши петото си нарушение след като Цонков открадна топката 24 секунди преди края, но вкара само веднъж - 93:91.

Домакините се виждаха като шампиони 20 секунди преди края след две точки на Чалмърс за 97:93, но Великов отвърна за 97:95. Джоунс бе безпогрешен от линията - 99:95, но варненци запазиха шансове и можеха да изравнят при 100:97 две секунди преди сирената.

Асен Великов опита стрелба от тройката, но бе блокиран и така Купата бе за столичани. Брандън Хийт бе над всички за победителите - 31 точки и 6 асистенции, докато Лайънъл Чалмърс се отчете с 29 точки.