Новак Джокович спечели турнира в Индиън Уелс | sportcafe.bg

Ноле грабна титлата в Калифорния

17.03.2014, 09:18 (обновена 17.03.2014, 09:23)
джокович печели индиън уелс 2014

Джокера взе първа титла за годината

Новак Джокович спечели титлата от "Мастърса" в Индиън Уелс след оспорван финал с Роджър Федерер. Сърбинът надделя с 3:6, 6:3, 7:6 (3) и завоюва първата си титла за 2014-а.

Федерер обаче остава рекордьор по титли в Калифорния с общо 4. Федерер доминираше в първия сет и не остави никакви шансове на съперника си.

Швейцарецът направи ранен пробив, който му беше напълно достатъчен, за да държи инициативата и да диктува събитията на корта. Втората част обаче бе по-различна.

Джокович излезе от кризата и все по-често успяваше да намери точното решение в разиграванията. При 4:3 в своя полза сърбинът проби и веднага затвори сета, изравнявайки резултата.

Джокович ставаше все по-уверен и с много напориста игра се пребори за пробив в четвъртия гейм на решителния сет.

Федерер нямаше никакво намерение да се предава и изравни в последния възможен момент за 5:5.

Двамата си размениха по още един гейм, за да се стигне до тайбрек, в който Джокович набързо изкова пренина от 5:1 точки.

Федерер отрази първия мачбол, но след това бекхендът му прати топката в мрежата и Ноле вдигна победоносно ръце.

Победата е общо 16-а от за Джокович от 33 изиграни мача срещу Роджър Федерер.

Oще: индиън уелс  новак джокович  роджър федерер  тенис